Uudiskirjade arhiiv
Uudised


esilehele

  

Uudised

Kiri: Hoiatusstreik 20.septembril

Head kolleegid!

Tervishoiu ebapiisav rahastamine on fakt, milles tervishoiusektor on ühisel arvamusel, sõltumata ametikohast ja erialast. Arstide liit kutsub kõiki kolleege tegema ühise eesmärgi nimel koostööd ja osalema aktsioonis, mille eesmärk on anda valitsusele selge sõnum, et rahastamist on vaja suurendada, muidu ei saa süsteem toimida ja patsiendid jäävad
arstiabita.

Palume levitada seda teavet kõigile teie seltsi liikmetele.

Arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit korraldavad 20. septembril kl 9-10 hoiatusstreigi, millega nõuame tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid õigel ajal vajalikku ravi.

Tunniks ajaks peatame plaanilised vastuvõtud ja plaanilise töö osakonnas, mida saab edasi lükata. Samal ajal toimuvad haiglates koosolekud, kus esitame veel kord oma nõudmised ja selgitame neid.

Aeg on valitud järgmiste oluliste tervishoiu rahastamise arutelude järgi – haigekassa nõukogus 14.sept ja valitsuses 22.sept, septembri lõpus hakkab riigikogu menetlema riigieelarvet.

Streigi korraldamisel peame täitma seadust: hoiatusstreik ei tohi olla pikem kui üks tund ja sellest peab ette teatama vähemalt kolm päeva. Nõudmised peavad olema seotud palga ja töötingimustega, niisiis nõuame lisaks tervishoiu rahastamise suurendamisele ka kollektiivlepingu sõlmimist, kuid hetkel on esiplaanil rahastamine. Streigis osalemine on vabatahtlik.

Haiglates korraldavad aktsiooni ja jagavad infot arstide liidu ja teiste tervishoiutöötajate liitude juhid ja usaldusisikud.

Manuses on meie viimane pressiteade.

Olge terved!

Lugupidamisega
Katrin Rehemaa

 « Tagasi