Uudiskirjade arhiiv
Uudised


esilehele

  

Uudised

Uuest radioloogia hinnakirjast (16.november 2009)

Austatud kolleegid!

Alates 15.novembrist hakkas kehtima uus radioloogiliste uuringute loend kompuutertomograafia (KT) ja magnetresonantstomograafia (MRT) kohta. Sellega võib lugeda lõppenuks üht perioodi radioloogiliste uuringute loendi ja hinnakirja muutmisest, mille Eesti Haigekassa kahe aasta eest algatas. Sama protsessi tulemusel kehtestati käesoleva aasta suvest uued hinnad ja uuringute loend röntgenis ja ultrahelis.

Kuna uue KT ja MRT uuringute hinnakirja rakendamine võib tekitada esialgu raskusi, siis on ERÜ liikmete poolt viimastel nädalatel välja töötatud abimaterjal kodeerimiseks. Kolleegid, kes antud juhendiga veel tutvunud ei ole, saavad seda tellida kas dr Äli Tõnnov´ilt (ali.tonnov@regionaalhaigla.ee) või dr Peeter Ross´ilt (peeterross@hot.ee).

Uus KT ja MRT uuringute hinnakiri on Eesti Haigekassa poolt kehtestatud kiirustades, mistõttu tekivad arusaadavalt probleemid uute koodide rakendamisel. ERÜ ei ole uusi koode kooskõlastanud ja on proovinud nii Haigekassaga peetud koosolekutel ja läbi kirjavahetuse ning ka Haigekassa Nõukogus selgitada, et sellisel kujul uue hinnakirja rakendamine on vastuolus meie igapäevase tegevusega ja teeb nii uuringute tellijate kui radioloogia valdkonna töötajate olukorra keeruliseks. Kahjuks ei leidnud meie selgitused positiivset vastukaja. Haigekassa juhatus ja ametnikud esitasid meie ettepanekutele sügavalt ebapädevaid vastuseid, mille eesmärgiks oli sõltumata vahenditest radioloogia valdkonnast raha välja viimine. Võin kahtluseta väita, et hinnakirja koostamisel osalenud radioloogid said Haigekassa poolt kehtestatud uue hinnakirja läbi sügava pettumuse osaliseks ning veendusid Haigekassa ametnike arrogantsuses ja ebapädevuses.

Vaatamata negatiivsele kogemusele on ERÜ-l plaanis jätkata konsultatsioone Haigekassaga, et partneri pädevuse tekkimisel oleks võimalik olemasolev hinnakiri muuta arusaadavaks nii uuringu tellijale kui radioloogile. Täpsema ülevaate toimunud läbirääkimistest Haigekassaga ja planeeritavatest tegevustest annab ERÜ juhatus 5.detsembri koosolekul, mis toimub Narva-Jõesuus.

Lugupidamisega

Peeter Ross

ERÜ president
 « Tagasi