Kolmapäevaseminarid
Seminaride arhiiv


esilehele

  

Aasta 2001-2002

I SEMINAR 26. september 2001
15.30-16.15 Ettekanne: A. Samarin (MH resident). Silmakoopa piltdiagnostika.
16.30-17.00 Haigusjuht: I. Reili (EOK) Muljed NICER'i kursustest (Horizon konverents Montecaini Terme's Itaalas 27.-29.04.2001.a.. Teema: "Ajuveresoonkonna haiguste piltdiagnostika")

II SEMINAR 10. oktoober 2001
15.30-16.15 Ettekanne: V. Tolpats (TÜK). Spinaalsete infektsioonide radiodiagnostika.
16.30-17.00 Haigusjuht: G. Kiudma (TÜK). Endomeetriumi füsioloogilised ja haiguslikud muutused UH-uuringul.

III SEMINAR 24. oktoober 2001
15.30-16.15 Ettekanne: K. Sarapuu (Kivimäe Haigla). Tuberkuloosist.
16.30-17.00 Haigusjuht: K. Kressel (Pelgulinna Haigla)

IV SEMINAR 7. november 2001
15.30-16.15 Ettekanne: A. Saluste (TKH resident). Põletiku ja infektsioonide isotoopdiagnostika.
16.30-17.00 Haigusjuht:

V SEMINAR 21. november 2001
15.30-16.15 Ettekanne: K. Bakhoff (resident). Metastaaside levikuteed.
16.30-17.00 Haigusjuht: T. Tõruvere (TKH kardioloog), P. Ross (TKH). Hermatuuria, palavik ja ümarvarjud kopsus.

VI SEMINAR 5. detsember 2001
15.30-16.15 Ettekanne: J. Kõrm (PERH). Aju anatoomiast.
16.30-17.00 Haigusjuht: A. Tilk (Tallinna Lastehaigla).

VII SEMINAR 30. jaanuar 2002
15.30-16.15 Ettekanne: T. Loigom (MH resident). Kranio-tserebraalse trauma visualiseerimine.
16.30-17.00 Haigusjuht: E. Kocys (MH). Mesenteriaaltromboos.

VIII SEMINAR 13. veebruar 2002
15.30-16.15 Ettekanne: K. Veiler (Järvamaa Haigla). 3D/4D ultraheli füüsikalised alused ja kujutise töötlemise võimalused.
16.30-17.00 Haigusjuht: K. Veiler. 3D/4D ultraheli kliinilistest rakendustest.

IX SEMINAR 27. veebruar 2002
15.30-16.15 Ettekanne: K. Kivimäe (TKH) Kolju destruktsioon röntgeniülesvõttel.
16.30-17.00 Haigusjuht: S. Iljin (Kohtla-Järve Kopsuhaigla). Segadused kõhukoopas.

X SEMINAR 13. märts 2002
15.30-16.15 Ettekanne: A. Müts (resident). A. Kullerkann (resident). Vaagna murrud.
16.30-17.00 Haigusjuht:

XI SEMINAR 27. märts 2002
15.30-16.15 Ettekanne: M. Merila. Õlaliigese anatoomiast.
16.30-17.00 Haigusjuht: M. Talk (EOK). Alalõualuu infitseerunud tsüst.

XII SEMINAR 10. aprill 2002
15.30-16.15 Ettekanne: O. Finagina (resident). Pankrease anatoomilised variandid.
16.30-17.00 Haigusjuht: I. Hanso. Interstitsiaalne kopsuvarjustus ja meningism.

XIII SEMINAR 24. aprill 2002
15.30-16.15 Ettekanne: A. Ogarkov (resident). Kandluu murrud.
16.30-17.00 Haigusjuht: E. Kocys (PERH). Kõhutrauma.

XIV SEMINAR 8. mai 2002
15.30-16.15 Ettekanne:
16.30-17.00 Haigusjuht: A. Samarin (PERH). Peaaju toksiline kahjustus.


Tartu aasta 2001-2002 Kolmapäevaseminaride kava

I Seminar 03. oktoober 2001 (KL osakond)
Ettekanne: S. Ulp "Uued trendid rinnavähi diagnostikas ja ravis"
Haigusjuht: G. Kiudma, S.Ulp

II Seminar 17. oktoober 2001 Eelmise aasta parimad!
Ettekanne: I. Reili "Rinna imaging"
Ettekanne: A. Saluste "I/v urograafia tulevik uute diagnostikameetodite valguses"

III Seminar 31. oktoober 2001 (MM osakond)
Ettekanne: A. Leht "Pneumokolograafia spiraal KT-l"
Haigusjuht: T. Tomberg "Ajud metanoolis"

IV Seminar 14. november 2001 (MV osakond)
Ettekanne: M. Lintrop "Liigeste UH-uuring"
Haigusjuht: V. Makke "Mida teeb Siberi katk kopsudega?"

V Seminar 28. november 2001 (Isot. osakond)
Ettekanne: P. Jaagosild "Nukleaarkardioloogia"
Haigusjuht: K. Ulst.

VI Seminar 12. detsember 2001 (MRT osakond)
Ettekanne: M. Leht, V. Järv "Esimesed kogemused muskulo-skeletaalsüsteemi uurimisel MRT-l"
Haigusjuht: S. Ulp, G. Kiudma "RSNA 2001 muljeid"

VII Seminar 06. veebruar 2002 (MM osakond)
Ettekanne: V. Sõgel, M. Ulst “Juhtimine radioloogias - uuemad suundumused” (Antverpeni konverentsi "Management in Radiology" heiastused)
Haigusjuht: M. Ulst “Pildid arvutis - sisestamine, töötlemine, kasutamine ettekannetes”

VIII Seminar 20. veebruar 2002 (MV osakond)
Ettekanne: M. Lintrop, I. Justus "Raputatud lapse sündroom (SBS) radiodiagnostikas"
Haigusjuht: K. Veske "Ekstralobaarne pulmonaalne sekvestratsioon"

IX Seminar 06. märts 2002 (KL osakond)
Ettekanne: G. Kiudma "Loote MRT-uuringud"
Haigusjuht: K. Asser "Huule-suulaelõhe sünnieelne diagnostika"

X Seminar 20. märts 2002 (Isot. osakond)
Ettekanne: K. Hallik "Nukleaarmeditsiini osa kasvajate ravis, olevik ja tulevik"
Haigusjuht: K. Ulst "Soole verejooks"

XI Seminar 03. aprill 2002 (Angiogr. osakond)
Ettekanne: S. Margus “Transluminaalsed neurointerventsioonid TÜK-is”
Haigusjuht: S. Margus (samasisulised)

XII Seminar 17. aprill 2002 (MRT osakond)
Ettekanne: M. Leht “MRT angiograafia”
Haigusjuht: M. Leht (samasisulised)